rodzaje zakładów bukmacherskich

Rodzaje zakładów bukmacherskich na esport

Jakie występują na dziś rodzaje zakładów bukmacherskich na esport? Ten temat coraz częściej interesuje typerów, którzy widząc, jak rozwijają się sporty elektroniczne, planują rozpocząć jego typowanie. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych dyscyplin sportowych – oczywiście jeśli ma się na temat esportu choć minimalne pojęcie.

Tak jak w każdej dziedzinie bukmacherki, bez znajomości poszczególnego sportu trudno jest wskazać poprawnie wynik, czy daną kombinację. My postanowiliśmy wskazać większość możliwości, jakie dają bukmacherzy w typowaniu esportu. Jak to wygląda w najlepszych firmach oferujących tego typu zakłady?

ESPORT – CO MOŻNA OBSTAWIAĆ U BUKMACHERÓW?

Oczywiście najwięcej typów i różnych kombinacji znajdziemy na najpopularniejsze gry. Chodzi tutaj oczywiście o Counter Strike, Dota 2, czy League of Legends. W każdej z nich, tacy bukmacherzy jak STSFortunaBetclic, czy LV BET proponują kilkanaście turniejów odbywających się nawet jednocześnie na wszystkich kontynentach.

Esport rozrasta się w astronomicznie szybkim tempie, a co za tym idzie – liczba turniejów i fanów stale rośnie. Dlatego bukmacherzy idący z duchem czasu z miesiąca na miesiąc poszerzają swoje oferty. Czas na większość rodzajów zakładów bukmacherskich na esport w naszym kraju.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
600zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł

• ZAKŁADY PRZEDMECZOWE

Najwięcej typów znajdziemy w ofercie przedmeczowej. Jest to cała gama typów, które wypuszczają bukmacherzy na poszczególne gry. Im jest ona bardziej znana i ranga zawodów wyższa – typów jest oczywiście coraz więcej i coraz to ciekawszych.

Niektóre gry, takie jak Overwatch, czy Starcraft w większości opierają się tylko na typach dotyczących zwycięzcy. Najpopularniejsze dają już jednak spore pole do popisu.
Zakłady przedmeczowe mogą dotyczyć tak naprawdę wszystkiego, co wymyśli bukmacher. Zdarzają się naprawdę takie typy, o których nigdy byśmy nie pomyśleli. Dotyczą one samych zawodników, wyników – a tak naprawdę wszystkiego, co da się obstawić.

• DŁUGOTERMINOWE ZAKŁADY NA ESPORT

Do mniej popularnych rodzajów zakładów bukmacherskich na esport należą typy długofalowe, czyli takie na których rozstrzygnięcie trzeba nieco poczekać. Najczęściej obstawia się je jeszcze przed rozpoczęciem większych turniejów – czy to mistrzostw świata, czy zawodów rangi „major”. W zakładach długoterminowych zwykle typerzy mają możliwość obstawienia tego, kto zostanie zwycięzcą całego turnieju, lub poszczególnych miejsc w całych rozgrywkach. Trafić tego typu zdarzenie jest dość trudno, jednak kursy mogą rekompensować całe ryzyko, ponieważ są one naprawdę wysokie.

• DOKŁADNY WYNIK POJEDYNKU

Coś dla typerów lubiących nieco większe ryzyko niż postawienie zwykłego zakładu na to, kto wygra dany pojedynek. Wskazanie dokładnego wyniku starcia należy do trudnych, aczkolwiek jak najbardziej możliwych. Kursy są o wiele wyższe, niż w przypadku wskazania samego zwycięzcy.

Takie typy najczęściej znajdziemy w CS’ie, czy LoL’u, ponieważ tam gra się tylko do kilku zdobytych punktów. Dzięki temu łatwiej oszacować cały wynik spotkania – wystarczy nieco zagłębić się w statystykach i liczyć, że będzie nam sprzyjało szczęście.

• WYGRANY POSZCZEGÓLNYCH RUND

Coraz częściej bukmacherzy dają także możliwość obstawiania poszczególnych rund, czy map. Jest to nieco prostsze niż wsazanie zwycięzcy całego meczu, czy tym bardziej dokładnego wyniku. Niestety w przypadku faworytów, kursy na takie zdarzenie będzie bardzo niskie, w okolicach kursów 1.10-1.20. Co innego, jeśli znajdziemy ewentualne typy na drużynę, która skazywana jest na porażkę, ale mimo to często wygrywa jedną rundę.

Wtedy warto jest skorzystać z tego, ponieważ kursy będą znacznie ciekawsze.

• PIERWSZA KREW

Kolejnym rodzajem zakładów bukmacherskich na esport jest pierwsza krew. Oczywiście nie jesteśmy w stanie postawić takiego typu w większości gier, szczególnie w tych, które nie polegają na zabijaniu. Jednak Counter Strike, czy League of Legends, to co innego.

W tych grach należy oczekiwać wielu zgonów, a pierwsza krew oczywiście polega na „ściągnięciu” przeciwnika jako pierwsi. Aby obstawiać tego typu zakłady należy dokonać analizy statystyk, ponieważ tam można znaleźć, które ekipy dobrze rozpoczynają każdy pojedynek i wielce prawdopodobne jest to, że kolejny mecz będzie wyglądał podobnie.

LVBET rozdaje FREEBET za rejestrację
20 zł bez depozytu i dowodu + 2000 zł za wpłatę

 

• KTO DOKONA PIERWSZY DANEJ LICZBY ZABÓJSTW?

Zakład, który jest praktycznie kontynuacją tego wskazanego powyżej. Wielu bukmacherów na najważniejsze pojedynki daje szansę obstawiania pierwszych dziesięciu lub piętnastu zabójstw w danym pojedynku. Jest to nieco bardziej złożony typ niż ten dotyczący pierwszej krwi, jednak tak samo jak w poprzednim przypadku – najważniejsza jest analiza statystyk.

• HANDICAP

Handicap jest znany wszystkim typerom związanym w ogóle z bukmacherką. Ten rodzaj zakładów jest obecny również w klasycznych dyscyplinach sportowych i polega na „wyrównywaniu szans”. Chodzi mniej więcej o to, że przed spotkaniem – widząc, że gra jedna z czołowych drużyn, z przeciętną ekipą – dać wirtualne punkty tym słabszym.

Wtedy dla naszego kuponu mecz rozpoczyna się z wynikiem 0:1 lub więcej – w zależności od typu dla naszego faworyta – a więc musi wygrać różnicą minimum dwóch punktów, czy bramek. Obstawiając takie typy można spodziewać się o wiele wyższych kursów niż w przypadku wskazania zwycięzcy normalną drogą. To samo tyczy się również ilości rund, czy map – w tego typu zakładach również obecny jest często handicap.

• ZAKŁADY LIVE NA ESPORT

Do rzadszego zjawiska należą zakłady na żywo, czyli podczas trwającego meczu. Oczywiście są one dostępne, jednak często w okrojonej formie i można typować wygranego cały pojedynek, bądź poszczególną rundę/mapę. Jest to też jeden z trudniejszych typów, ponieważ akcja może zmieniać się jak w kalejdoskopie, a co za tym idzie – kursy mogą skakać jak szalone. Jeśli uda się trafić w moment i dobrze przewidzieć rezultat, to można liczyć na spory zysk. Na pewno pomaga w tym możliwość oglądania poszczególnych pojedynków esportowych. Taką szansę dają jednak nieliczni.

Na żywo można oglądać sporty elektroniczne w STSFortunie, czy LV BET. Takie transmisje mogą pomóc w ewentualnych wątpliwościach lub podjęciu innej decyzji, która nie miałaby miejsca, gdyby nie obserwacja tego, co się dzieje.

• WYNIK STARCIA – 12 LUB 1X2

Ostatnim rodzajem zakładów bukmacherskich na esport jest najprostszy z możliwych typów, który statystycznie obstawia się najczęściej. Chodzi o postawienie wyniku pojedynku. Tutaj jednak zależy wszystko od poszczególnej gry. Niektóre nie dają możliwości zremisowania i tutaj do wyboru jest tylko 12, czyli zwycięstwo którejś z ekip. Zdarzają się jednak gry, jak chociażby FIFA, w której remisy są dość popularne.

Tutaj mamy możliwość obstawienia 1X2, gdzie oczywiście X oznacza remis. Co więcej, obstawiając kupony typu SOLO, to wynik pojedynku statystycznie jest trafić najłatwiej. Gracze mają w przypadku braku możliwości remisu – 50% szans na powodzenie, a w 1X2 – ponad 33%, co oczywiście daje najwyższe wartości procentowe ze wszystkich wskazanych tutaj zakładów.

Najlepsze promocje miesiąca
aktualizacja: 2 dni temu


30 zł FREEBET - FORTUNA.PL + 600 zł darmowy zakład
1500 zł za WPŁATĘ - STS.PL + 100 zł darmowy zakład
3500 zł CASHBACK - SUPERBET.PL + 234 zł za wpłatę

ZESTAWIENIE promocjI