obstawianie esportu

Jak obstawiać Esport

Wśród zakładów bukmacherskich znaleźć można wiele klasycznych dyscyplin sportowych, ale nie tylko. Wielu nowych, ale i stałych gracz zastanawia się, jak obstawiać esport na zakładach bukmacherskich? Jest to jedna z nowych form na rynku, która oczywiście tak samo, jak wszystkie sporty, które znamy od dziesiątek lat – może przynieść spore zyski. Ważne jest aby wiedzieć, jak to zrobić. Myślenie, że jest to na pewno proste, ponieważ każdy przecież grał w gry i ma na ten temat pojęcie jest mylne.

Co więcej obstawianie esportu wydaje się niemal identyczne, jak w przypadku sportów klasycznych. Niestety, poza względami technicznymi, różni się to diametralnie. Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować krótki poradnik, jak najlepiej obstawiać mecze esportowe.

SPRAWY TECHNICZNE ZWIĄZANE Z TYPOWANIEM ESPORTU

Na start skupmy się może na tym jak obstawiać esport. Pod tym względem jest to dość proste. Wystarczy znaleźć zakładkę związaną ze sportami elektronicznymi, a tam do wyboru będziemy mieli wiele gier, które można obstawiać. Do najpopularniejszych zaliczają się Counter StrikeLeague of LegendsDota 2, Overwatch, King of Glory, czy FIFA, a także NBA.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych gości
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
600zł Cashback
+ bonus za wpłatę
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę do 200 zł do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł

Zakładów i rynków jest sporo. Oczywiście w zależności od danej dyscypliny esportowej. Na te, które są najbardziej znane możemy spodziewać się nawet kilkudziesięciu typów na każdy pojedynek. Inne będą miały tylko 5-6 możliwych kombinacji.
Jeśli jesteśmy pewni co do tego, jaką grę chcemy obstawiać, a także które zdarzenie – wystarczy dodać je do kuponu, wybrać stawkę i… gotowe.

Tak to wygląda od strony technicznej.

NA CZYM SKUPIĆ SIĘ PODCZAS OBSTAWIANIA ESPORTU?

Aby wiedzieć, jak obstawiać esport, trzeba się do tego nieco przygotować. Oto kilka spraw, bez których nie będziecie w stanie tego rozpocząć.
Po pierwsze odpowiedni wybór bukmachera. Oczywiście współczesny rynek bukmacherski pod względem zdarzeń esportowych staje się coraz bardziej rozbudowany. Są jednak firmy, które specjalizują się w tego typu zakładach bukmacherskich. Tutaj prym wiodą na pewno STSLV BET, a także Fortuna.

Każda z tych firm posiada świetną, kompleksową ofertę na wiele różnych gier – znajdziemy ich blisko kilkanaście – jak chociażby LoL, CS:GO, Dota 2, Starcraft i wiele więcej. Do tego możliwość oglądania poszczególnych pojedynków i najważniejszych turniejów, nawet z polskim komentarzem (w LV BET) daje spore pole do popisu dla zainteresowanych typerów.

Oczywiście dochodzą do tego specjalne promocje i bonusy stworzone specjalnie na esport (największy znajdziesz na www.betfan.pl).

Wybór bukmachera jest jednym z najważniejszych aspektów – to, jaką ofertę i ile rynków daje on do obstawiania może później zaowocować ewentualnymi wyższymi wygranymi i większemu polu manewru przy znajdywaniu odpowiednich typów.

PO DRUGIE – ZNAJOMOŚĆ POSZCZEGÓLNYCH GIER

Bez tego trudno będzie cokolwiek obstawić. Co z tego, że będziemy mieli możliwość oglądania danej gry na żywo, skoro nie będziemy wiedzieli o co w niej tak naprawdę chodzi. Specyficzny jest także język poszczególnych gier, a także typów i kombinacji.

Skąd będziemy wiedzieli, czym jest inhibitor, co oznacza pierwsza krew, czy ile punktów należy zdobyć, żeby wygrać rundę. Bez podstawowej wiedzy nie warto w ogóle zabierać się za esport u bukmachera. Potrzebne są podstawy, na których będzie można budować zdobywaną wiedzę w przyszłości, a od tego kroku już niedaleka droga do możliwych wygranych.

PO TRZECIE – ANALIZA STATYSTYK

Pod tym względem nie różni się to zbytnio od klasycznych dyscyplin sportowych. Ważne jest to, aby wiedzieć, która

drużyna jak zaczyna pojedynki – czy wolno się rozkręca, czy od samego początku mocno rusza i jako pierwsza dokona dziesięciu zabójstw. Warto jest również śledzić poszczególnych zawodników. W przypadku składów ma to takie same znaczenie jak w klasycznym sporcie. Czy drużyna jest na fali wznoszącej, czy jeden z graczy jest chory, a może ma kontuzję? Wszystko jest możliwe, dlatego analiza statystyk i przeglądanie stron esportowych jest jak najbardziej wskazane.

Pamiętając o tych trzech kluczowych wskazówkach można przejść do praktycznej części, czyli tego, co najlepiej typować w wybranych zdarzeniach sportów elektronicznych.

CO NAJLEPIEJ OBSTAWIAĆ W ESPORCIE?

Czas na konkrety – sposoby na bukmachera, czyli to, jak obstawiać esport, aby mieć szansę na zysk. Najważniejsze to znaleźć spośród statystyk powtarzalność u poszczególnych zespołów, dzięki czemu można wnioskować, że w kolejnym starciu będzie podobnie. Oto kilka przykładowych kombinacji, które każdy typer może obstawiać w sportach elektronicznych.

Odbierz kod promocyjny SUPERBET
Dla każdego 3754 zł na start w bonusach! Cashback i bonus za wpłatę

 

• WYNIK KOŃCOWY

Najbardziej klasyczną formą będzie oczywiście wskazanie zwycięzcy, lub remisu, czyli 12, lub 1X2. Jest to typ, który znajdziemy u każdego bukmachera, który oferuje bukmacherskie zakłady na esport. Jest więc 33, czy 50% przy obstawianiu SOLO, co oczywiście daje wysoki procent szans na zwycięstwo.

• HANDICAP

Kolejny typ, który jest warty uwagi to handicap. Polega on na „wyrównywaniu szans”, czyli dopisaniu wirtualnie punktu lub bramki słabszej drużynie.

Oczywiście o tym decyduje każdy typer, czy chce postawić handicap i jak on będzie wysoki. Im większy założymy, tym kurs oczywiście rośnie, jednak jest spore ryzyko na typowanie tego typu kombinacji. Najlepiej obstawiać go w przypadku, gdy grają ze sobą zespoły, u których widać znaczącą różnicę poziomów.

• PIERWSZA KREW

Do specjalistycznych typów należy przyporządkować pierwszą krew. Znajdziemy ją w takich grach, jak Dota 2, League of Legends, a także Counter Strike. Polega to oczywiście na zabiciu członka ekipy przeciwnej. Jest to jeden z częstszych typów na najpopularniejsze gry, jednak dostępny tylko u bukmacherów, którzy oferują rozszerzone zakłady na sporty elektroniczne czyli u www.sts.pl czy www.lvbet.pl.

Podobnym typem, związanym z pierwszą krwią jest także to, kto jako pierwszy dokona dziesięciu, czy piętnastu zabójstw. Analiza statystyk może w tym mocno pomóc, ponieważ to w nich będzie zawarte to, jak poszczególne ekipy rozpoczynają swoje pojedynki.

• ILOŚĆ RUND

Ostatnim naszym typem, który najlepiej według nas typować jest ilość rund. W większości gier, aby wygrać należy zdobyć 16 punktów, z czego każdy oznacza odpowiednią rundę. I tak można stawiać undery oraz overy na ich liczbę. Gdy mierzą się ze sobą wyrównane ekipy można założyć, że rund będzie sporo, gdy jednak grają zespoły nieco różniące się pod względem poziomu warto tutaj skorzystać z handicapu na ilość rund.