V4 Future Sports Festival – Budapeszt

Zbliżający się wielkimi krokami turniej e-sportowy organizowany już po raz kolejny. W V4 Future Sports Festival udział wezmą drużyny z 8 państw tj. Węgry, Słowacja, Czechy, Rosja, Niemcy, Serbia, Hiszpania oraz Polska.

Podział turnieju

Turniej organizowany w Budapeszcie możemy podzielić na 3 konkretne etapy;

  • Faza wstępna – gdzie podział mamy na 2 grupy składające się z 4 drużyn każda. W niej zobaczymy mecze otwarcia, w których wygrani meczów zagrają za sobą o awans do kolejnego etapu, przegrani natomiast zagrają o awans do meczu z przegranymi meczu wygranych o awans i dzięki takiemu zabiegowi otrzymamy po 2 zespoły z każdej grupy w 2 etapie.
  • Faza grupowa – w niej również odbędzie się losowanie na 2 grupy, jednak w tym przypadku do wcześniej zakwalifikowanych przez etap wstępny drużyn dołączą zaproszone przez organizatorów reprezentacje. Występy wszystkich z zaproszonych ekip mogliśmy oglądać na odbywającym się niedawno w Sztokholmie PGL Majorze.
  • Play-offy – ostatnim etapem na turnieju V4 Future Sports Festival jest faza tzw. pucharowa, czyli inaczej mówiąc play-offy. W niej oglądać będziemy mogli półfinały, gdzie zmierzą się zwycięzca grupy 1 z drużyną, która zajmie 2 miejsce w drugiej grupie oraz 1 drużyna z grupy 2 zagra swój mecz z ekipą, która zajmę 2 miejsce w grupie pierwszej. Zwieńczeniem całego turnieju będzie mecz finałowy, gdzie zwycięzcy obu półfinałów rozegrają mecz między sobą.

Rejestracja bez dowodu na STS.PL
100 zł bez ryzyka + 1500 zł za wpłaty

 

Spotkania będą odbywać się w różnych formatach. Mianowicie wszystkie mecze otwarcia rozgrywane będą po 1 mapie, która zostanie jako decydująca po głosowaniach, gdzie drużyny odrzucą mapy, które nie chcą rozgrywać. Pozostałe mecze w fazie wstępnej, grupowej i półfinałach odbędą się w trybie BO3 (Best Of 3), w którym każdy z zespołów początkowo odrzuca 1 z 7 map, następnie wybiera swój pick, co oznacza mapę w której najlepiej się czują lub po prostu wiedzą, że nie jest lubiana przez przeciwników. Po wybraniu swoich map nastąpi ponowne odrzucenie 2 map przez drużyny i ostatnia mapa, która pozostaje będzie traktowana jako mapa decydująca w przypadku remisu 1:1 po pierwszych dwóch mapach. W końcu finał rozgrywany będzie jako format BO5, czyli nastąpi jedynie odrzucenie 1 mapy przez każdą z drużyn a następnie wybieranie picków i podobnie jak w formacie BO3 ostatnia mapa, jaka pozostanie będzie deciderem w przypadku remisu 2 do 2.

Uczestnicy turnieju

BIG

Zespołem zaproszonym przez organizatorów V4 Future Sports Festival jest między innymi drużyna BIG, w składzie; tabseN, tiziaN, syrsoN, k1to oraz gade. Trenerem 16 ekipy świata według rankingu hltv jest enkay J. Drużyna z Niemiec jest na pewno jednym z faworytów do wygrania całego turnieju, chociaż patrząc na ostatnie wyniki, nie będzie im łatwo przebrnąć przez fazę grupową i pucharową nie ponosząc porażki, przez którą mogliby odpaść z V4 przed finałem.

V4 Future Sports Festival - Budapeszt 2 Counter Strike

Entropiq

Kolejną drużyną jest świetnie grające w ostatnim czasie, pochodzące z regionu CIS – Entropiq. W skład dziewiątej ekipy PGL Majora wchodzą; NickelBack, Krad, Lack1, El1an i Forester, a trenerem całej drużyny jest hooch. Patrząc na obecne wyniki Rosyjskiego zespołu można liczyć na wspaniałe widowisko z nimi w roli głównej.

Gambit E-sport

Trzecią drużyną, której poczynania będzie nam dane śledzić jest Gambit E-sport. Potrójni zwycięzcy IEM’a będą chciali pokazać, iż pomimo odpadnięcia w półfinale Majora w meczu z jego tryumfatorami, czyli ekipą Natus Vincere potrafią wiele znaczyć w świecie e-sportu. Druga, a zarazem ostatnia z rosyjskich drużyn biorących udział w turnieju, w której skład wchodzą takie gwiazdy jak; Hobbit, interz, Ax1le, sh1ro czy nafany, wodzą groove’iego na pewno wniesie sporo idealnie zgranych i drużynowych akcentów do całego turnieju, gdyż jako trzecia według rankingu drużyna są stawiani w roli widocznego faworyta w każdym z przyszłych meczów.

Movistar Riders

Ostatnią z zaproszonych drużyn jest Movistar Riders. Hiszpańska formacja posiada w składzie alex’a, mopoz’a, DeathZz’a, SunPayus’a oraz dav1g’a a wstępować będzie pod wodzą trenera bladE. Jeźdźcy powinni sporo namieszać i mogą pokazać się jako czarny koń całego turnieju, ponieważ z wcześniej przedstawionych drużyn, na ostatnim Majorze pokazali się z najsłabszej strony więc cała presja jaką mogli odczuwać na sobie na pewno już z nich niejako zeszła.

x-kom AGO

Pierwszym z zespołów reprezentujących Polskę na turnieju w Budapeszcie jest zespół x-kom AGO. Pomimo podwójnej zmiany w składzie, czyli przyjściu kRaSnaLa oraz nieoczekiwanym powrocie mhLa w miejsce rallena oraz snatchiego, który zmienili barwy na Anonymo, są już widoczne efekty w grze Jastrzębi. Potwierdza to między innymi ostatni sezon ESEA Premier, w którym gracze AGO zakończyli zmagania na 1 miejscu i zapewnili sobie awans do kolejnego sezonu w lidze ESEA Pro League oraz wysoką nagrodę pieniężną. Uzupełnieniem składu x-kom AGO jest Furlan, leman i  młodziutki F1KU, lecz na ławce u Jastrzębi możemy zobaczyć Grashoga, który może być zagadką jeśli wystąpiłby w składzie na mecz.

Sprawdź najnowsze promocje
ostatnia aktualizacja: 2 dni temu


600 zł darmowy zakład - fortuna.pl + 20 zł bez depozytu
1500 zł na start - sts.pl + 100 zł zakład bez ryzyka
BEZ RYZYKA 1300 zł - superbet.pl + 200 zł za wpłatę

Porównaj promocje

 

Wisła All iN Games Kraków

Drugim polskim zespołem na turnieju V4 Future Sports Festival są najnowsi mistrzowie Polski w Counter Strike-Global Offensive, czyli drużyna Wisły All iN Games Kraków. W składzie tej, w ostatnim czasie świetnie radzącej sobie ekipy są dwaj byli uczestnicy turnieju z roku 2019, czyli SZPERO oraz jedqr, ówcześnie reprezentujący barwy drużyny SZPERA, czyli adwokaciku. Dopełnieniem składu ekipy Białej Gwiazdy są phr, Goofy oraz Markoś, a trenerem Wisły nie kto inny jak Loord. Mistrzowie Polski są z pewnością na fali wygrywania, więc mogą wiele namieszać w wynikach turnieju.

Reszta z drużyn, które będziemy mogli oglądać już w fazie wstępnej składa się z ekip; eSuba, Sinners Esports, ENTERPRISE esports, Team Fiend oraz ONYX.

Terminarz i pula nagród

Cały turniej odbywać się będzie w dniach od 14 do 21 listopada b.r. Pierwsze 3 dni są zaplanowane dla wstępnego etapu turnieju, kolejne 3 na etap grupowy i ostatnie 2 na fazę pucharową, czyli półfinały i Wielki Finał. Jednocześnie w puli całego turnieju możemy zauważyć niesamowicie wysoką nagrodę pieniężną wynoszącą blisko 1,5 miliona złotych, czyli 300 tysięcy euro. Wszystkie mogące wziąć udział w turnieju drużyny na pewno sporo się napocą w boju o zwycięstwo w turnieju V4 Future Sports Festival.

Podsumowując, zapowiada nam się niesamowicie intensywne 8 dni fantastycznych CS’owych emocji przed monitorami i telefonami.

Wejdź na efortuna.pl/promocje
20 zł za rejestrację i 600 zł za przegrany zakład