Legalni bukmacherzy i esport

| Blog eSportowy
Legalni bukmacherzy i esport

Dawno minęły już czasy, gdy eSport był traktowany przez wielu kibiców sportu z dużym przymrużeniem oka, jako rodzaj rozrywki dla grupki pasjonatów czy wręcz „no-life-ów”, którzy nie mają do roboty nic ciekawszego niż przesiadywanie przed komputerem i granie w gry.

Oczywiście nadal nie wszyscy są do niego przekonani, ale ogromny poziom profesjonalizacji rozgrywek i samych zespołów, w połączeniu z dużymi pieniędzmi krążącymi w esportowym świecie sprawił, że trudno nie traktować go poważnie. A to z kolei nie mogło umknąć uwadze bukmacherów.

LEGALNI BUKMACHERZY

Legalni bukmacherzy i eSport to jednak w Polsce ciągle dość świeża kwestia. Przepisy licencyjne obowiązujące bukmacherów na polskim rynku sprawiają, że firmy umożliwiające obstawianie wyłącznie zdarzeń esportowych nie są w naszym kraju zgodnie z prawem dostępne, ale za to oferta naszych rodzimych bukmacherów na zdarzenia esportowe jest coraz szersza. Wystarczy krótki rzut oka na strony internetowe polskich bukmacherów, by się zorientować, że legalni bukmacherzy i eSport to połączenie coraz częstsze i coraz bliższe.

Bukmacher nr 1 Wybór naszych uzytkowników
FORTUNA STS SUPERBET LV BET
300zł Cashback
+ bonus Freebet
100zł Cashback
+ bonus za wpłatę
3500zł cashback
20zł FREEBET
+ bonus za wpłatę
  Aplikacja
Aplikacja 9/10 8/10 8/10 7/10
  Gra bez podatku
Gra bez podatku Happy Hours - czasowe czasowe
  Bonus za wpłatę
Bonus za wpłatę - do 1500 zł do 200 zł do 2000 zł

Właściwie nie ma już firmy, która nie oferowałaby graczom możliwości obstawiania wyników rozgrywek esportowych. Zazwyczaj też są one wymieniane na liście dyscyplin sportowych, a nie w zakładkach typu „inne” czy „specjalne”, gdzieś pomiędzy ofertą na wynik wyborów w Stanach Zjednoczonych a jutrzejszy kurs franka szwajcarskiego.

eSport – co można obstawiać?

Jak to czasem bywa, różni bukmacherzy mają różne oferty na wydarzenia, ale można ustalić kanon gier, które proponuje graczom właściwie każdy. Tak, jak zakłady piłkarskie nie mogłyby się obyć bez propozycji typów na Ligę Mistrzów, Ekstraklasę, Premier League, La Liga i co najmniej kilka innych lig oraz rozgrywek, tak właściwie nie można już sobie wyobrazić bukmachera, który nie ma w swojej ofercie typowania rozstrzygnięć w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), League of Legends (LoL) czy Dota 2. Bardzo często też typować można rozstrzygnięcia poszczególnych wydarzeń w Call of Duty, Overwatch czy Starcrafcie.

Stopniowo coraz częściej dołączają do nich kolejne gry. Co więcej, legalni bukmacherzy cały czas szukają możliwości poszerzenia swojej oferty, by zainteresować kolejnych graczy i dołączają coraz bardziej niszowe turnieje w poszczególnych grach.

Wśród bukmacherów posiadających najszerszą ofertę na eSport wyróżniają się w Polsce: www.LVBet.plwww.STS.plwww.Betfan.pl i www.superbet.pl, ale nikt nie chce zostać w tyle.

SPONSORING ESPORTU – BUKMACHERZY

Widać wyraźnie, że eSport i legalni bukmacherzy działający w Polsce idą ze sobą w parze coraz częściej.

Po przedstawieniu graczom oferty obstawiania wyników kolejnym krokiem podejmowanym przez legalne firmy bukmacherskie jest zaangażowanie w sponsoring wydarzeń i drużyn esportowych. Temu również trudno się dziwić, biorąc uwagę, jak szeroką grupę docelową gwarantuje firmom eSport dzięki internetowym transmisjom najważniejszych wydarzeń.

LVBet już dawno był partnerem play-off rozgrywek Polskiej Ligi Esportowej, STS wspomógł choćby drużynę Devils.one w ESL ProLeague, a na przełomie maja i czerwca 2019 roku bardzo mocne marketingowe uderzenie w świecie eSportu przygotował forBet na swojej stronie www.iforbet.pl, który został partnerem transmisji CS: GO – Blast Pro Series Madryt oraz Esports Championship Series. Biorąc pod uwagę perspektywy dalszego rozwoju technologicznego, eSport bez wątpienia będzie rozwijał się jeszcze bardziej dynamicznie i zostanie z nami na dłużej. A z nim pewnie zostaną legalni bukmacherzy.